Балалар китапханәсе хәбәр итә

2024 елның 28 марты, пәнҗешәмбе

Гаиләдә китапка мөһим урын бирелү бик яхшы, чөнки ул һәркемнең тормышында зур роль уйный. Кутяшовлар, Семеновлар, Мамшов-Тимариннар, Кирилиннар гаиләләре «Бергә уку күңелле» гаилә уен программасының кунаклары булдылар.

Балалар әти-әниләре белән бергә конкурсларда һәм викториналарда рәхәтләнеп катнаштылар: «Китап киштәсе», «Кем кем?», «Әкият булган», «Кара тартма». Катнашучы гаиләләр әкиятләр дөньясына чумып, В.М. Васнецов картиналарын җанландыралар, аннары "Күңелле корт" дигән матур китапка нигез салалар. Командалар танылган мультфильмнардан җырларны искә төшерделәр һәм бергә җырладылар, ә Җанатарлар дусларча җырладылар.

Ата-аналар өчен бик җаваплы бурыч "Яраткан китап" конкурсы булды, анда китапны рекламаларга кирәк иде, һәм башка балалар да аны укырга теләсеннәр өчен шулкадәр кызыклы. Очрашу барышында катнашучылар туганнары, гореф-гадәтләре һәм традицияләре турында истәлекләре белән уртаклаштылар.

Чарада шулай ук ел саен үткәрелә торган «Ел укучысы» конкурсына йомгак ясалды. Грамоталар һәм бүләкләр белән узган ел нәтиҗәләре буенча иң актив, иң яхшы укучылар билгеләнде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: