18 апрель - Халыкара һәйкәлләрне һәм тарихи урыннарны саклау көне

2024 елның 18 апреле, пәнҗешәмбе

Тәтеш ягы тарихы йөзләгән уникаль мәдәният, археология һәм табигать һәйкәлләрендә, дини изге урыннарда һәм сәнгать кыйммәтләрендә сакланып калган, алар кешеләрне һәм вакыйгаларны мәңгеләштергән. Әлеге объектларның бер өлешен генә бетерүдә кире кайтарылмаслык югалтуларга китерергә мөмкин, шуңа күрә мәдәният хезмәткәрләре, бигрәк тә безнең музей хезмәткәрләре һәм аларның ярдәмчеләре, музей коллекцияләрен, шәһәрнең һәм районның тарихи урыннарын саклау, өйрәнү, популярлаштыру белән шөгыльләнәләр.

Тәтеш районының мәдәни мирасын саклау белән шөгыльләнүче һәркемгә олы рәхмәтемне белдерәм! Үзләрен бу изге эшкә багышлаган кешеләргә нык сәламәтлек, иҗади көч, мирасыбыз ышанычлы яклау астында икәненә ышаныч телим!

Тәтеш муниципаль районы Башлыгы                        Р.Х. Сафиуллов

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: