Тәтеш авыл хуҗалыгы техникумында чыгарылыш кичәсе

2019 елның 3 июле, чәршәмбе

2 июль көнне "Тәтеш авыл хуҗалыгы техникумы" ДАҺББУ 155 белгеч һәм квалификацияле эшчеләрне чыгарды.

Дипломнар тапшыру тантанасында мәртәбәле кунаклар Тәтеш муниципаль районы башлыгы урынбасары Евгений Гаврилович Курков; ТР авыл хуҗалыгының атказанган хезмәткәре, "Нива" ҖЧҖ директоры Фазлеев Марат Галимҗан улы; "ТР Тәтеш муниципаль районы башкарма комитетеның башкарма комитеты" МКУ начальнигы урынбасары Лазарева Инна Владимировна; ТР авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының Тәтеш муниципаль районы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсенең җитештерү-маркетинг бүлеге начальнигы Кудряшов Николай Степанович; "Тәтеш урманчылыгы" ДБУ директоры Халитов Рәис Шамильевич; Казан дәүләт аграр университеты вәкилләре катнашты.

Техникум директоры И. З. Сәхәүов һәм Тәтеш муниципаль районы башлыгы урынбасары Е. Г. Курков 33 чыгарылыш сыйныф укучыларына кызыл дипломнар тапшырдылар.

«Агрономия», «Авыл хуҗалыгын механикалаштыру», «Икътисад һәм бухгалтер исәбе (тармаклар буенча)», «Урман һәм урман-парк хуҗалыгы», «Авыл хуҗалыгы җитештерүендә электр җиһазларын ремонтлау һәм аларга хезмәт күрсәтү буенча Электромонтер», «Авыл хуҗалыгы производствосы тракторчы-машинисты», «Пешекче, кондитер» белгечлекләре буенча дипломнарны алдылар.
Техникумның актлар залында җыелган чыгарылыш укучыларын сәламләп, директор И. З. Сәхәүов аларга хәерле юллар теләде һәм зур тормышка юллама биргән техникумны онытмауларын теләде.

Үз чыгышында Тәтеш муниципаль районы башлыгы урынбасары Е. Г. Курков техникумда белем алучыларның яхшы дәрәҗәдә булуын, уку йортында белем алучы һөнәр һәм белгечлекләрнең кирәклеге, чыгарылыш сыйныф укучылары алдында ачыла торган мөмкинлекләр спектры киң булуын билгеләп үтте һәм укучыларга уңышлар теләде.

Чыгарылыш төркемнәренең сыйныф җитәкчеләре үзләренең котлау сүзләрен әйттеләр. Бу көнне үзешчән сәнгатьтә катнашучылар үзләренең вокаль номерларын бүләк иттеләр. Ә администрация һәм укытучылар, креатив сюжетлардан торган видеоролик әзерләп, чыгарылыш сыйныф укучыларын котладылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: